„Artur, czy ty kiedyś to skończysz?” :)

Dobry wieczór! Niby ciepło, upalnie, ale burzowo i deszczowo… nie za bardzo lubię taką pogodę. Do południa duchota, po popołudniu mokro i nieprzyjemnie. Podobno po weekendzie ma się coś zmienić – oby na lepsze ;-)

Dzisiaj koło 11 pojawił się Pan Adam z kopertą kurierską Pocztexu. Przywitał mnie słowami: „Artur, czy ty kiedyś to skończysz?”. Bardzo mnie to rozbawiło :) Ja jednak nie zamierzam przestawać, a wręcz przeciwnie jeszcze się rozkręcam. Dzisiaj wpadły do mnie 2 pozytywy: jeden jest odpowiedzią na prośbę z 15 czerwca!, drugi był pozytywem z odbiorem osobistym. Po południu zgłosiłem się po odbiór gadżetów do kolejnej biura podróży w mojej okolicy. Pojawił się także negatyw oraz prośba o kontakt w późniejszym terminie.

Dzisiaj dwie przesyłki, które już otrzymałem poewien czas temu, ale byłem proszony o podesłanie treści wpisu do akceptacji, która troszkę trwała :D Wszystko jednak zostało przyjęte i oto mogę zaprezentować Wam kolejne dwie przesyłki.

 

Polskie Koleje Linowe (z siedzibą w Zakopanem) to największy w Polsce operator kolei górskich, działający w Polsce od ponad 80 lat. Historia firmy sięga daty 24 lipca 1935 r., kiedy została powołana Spółka „Towarzystwo Budowy i Eksploatacji Kolei Linowej Zakopane –Kasprowy Wierch”, która za cel obrała sobie budowę kolei kabinowej w Zakopanem. Sama budowę rozpoczęto 1 sierpnia 1935 r., a na szczyt dojechała ona po raz pierwszy 15 marca 1936 r. co uważane jest za symboliczną datę rozpoczęcia działalności PKL. Była to pierwsza kolej linowa w Tatrach i w Polsce i jak do tej pory ciągle jedyna. Misją firmy jest świadczenie kompleksowych usług w zakresie turystyki górskiej poprzez stały rozwój oraz podnoszeniu jakości usług dla turystów i narciarzy.

Dziś PKL są jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym ponad 200 osób. Do spółki należy siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka,Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica i Góra Żar. Każdy z ośrodków PKL wyróżnia się odrębnym charakterem, ciekawą lokalizacją i wyjątkowymi w skali kraju atrakcjami:

 • Kasprowy Wierch posiada jedyne w Polsce alpejskie tereny zjazdowe z naturalnym śniegiem,
 • na Gubałówkę turystów przewozi najnowocześniejsza w kraju kolej linowo-terenowa ze szklanym dachem,
 • głównymi atrakcjami Jaworzyny Krynickiej są najbardziej zróżnicowane tereny narciarskie,
 • ośrodek w Mosornym Groniu wyróżnia piękny widok na Babią Górę,
 • atmosferę Góry Żar tworzy niesamowite sąsiedztwo  jezior Międzybrodzkiego i Żywieckiego oraz podziwianie lotów szybowców i paralotniarzy nad głowami turystów i narciarzy,
 • Szczawnicka Palenica oferuje wspaniałe widoki na Pieniny i Tatry zarówno zimą dla narciarzy, jak i latem dla turystów,
 • na Górze Parkowej można cofnąć się w czasie podczas przejazdu pierwszą w Polsce oryginalną koleją linowo-terenową, która usytuowana jest w sercu uzdrowiskowej Krynicy.

Więcej informacji na temat Polskich Kolei Liniowych znajdziecie na stronie www.pkl.pl. Zachęcam także do odwiedzenia PKL w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze i w Google+.

W otrzymanej przesyłce znalazły się:

 • „drewniany” długopis
 • pendrive 8GB

pkl


Wiko –  to drugi co do wielkości sprzedawca smartfonów we Francji. Firma powstała w 2011 roku. Oferuje szeroką gamę produktów, które wyróżnia wysoka jakość, atrakcyjne wzornictwo oraz ponadprzeciętne parametry techniczne w korzystnej relacji do ceny. Dzięki przychylności klientów oraz silnym partnerskim powiązaniom ze sprzedawcami detalicznymi, firma Wiko w ciągu zaledwie kilku lat osiągnęła czołową pozycję na rynku telefonów komórkowych we Francji. Użytkownicy doceniają przede wszystkim atrakcyjny design urządzeń, dobrą relację jakości do ceny oraz wybór modeli odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom. Na polskim rynku Wiko zadebiutowało we wrześniu 2014 r.

Obecnie w ofercie WIKO znajdziemy ponad 10 modeli smartfonów podzielonych na trzy kategorie:

 • jakość i styl: Highway Pure, Highway Star
 • modne i wygodne: Fever, U Feel, Pulp 4G
 • proste i przyjemne: Jerry, Lenny2, Rainbow Jam, Rainbow Lite 4G, Rainbow Jam 4G

Wkrótce do powyższych modeli dołączą kolejne trzy: U feel lite, Robby oraz Lenny  3.

Dla zwolenników zwykłych telefonów komórkowych, Wiko przygotował dwa modele: Riif2 oraz Lubi4. W ofercie firmy znajdziemy także liczne akcesoria do wymienionych wyżej modeli.

Więcej informacji na temat wspomnianych modeli, pełną ich specyfikację oraz cechy znajdziecie na stronie internetowej marki Wiko. Zapraszam Was również do mediów społecznościowych: na Facebooka i Twittera.

Zapowiedziana wcześniej przesyłka, dostarczona kurierem DHL, zawierała w sobie:

 • t-shirt (rozmiar L)
 • silikonową opaskę
 • magnes
 • czyścik do ekranów
 • przypinkę

wiko

To wszystko na dzisiaj. Dziękuję za odwiedziny mojego bloga i zapraszam już jutro po więcej gadżetów:) Dobranoc!

Komentarzy [1]

 1. Gratki :D

  Mój listonosz kiedyś zapytał mojej żony, co ja tam tak co chwila zamawiam, bo on codziennie ma przynajmniej kilka paczek. Jak mu opowiedziała, że zbieram różne rzeczy to się zdziwił. „A to tak można? To niech zbiera jak lubi” :) Od tamtej pory jak jestem w domu to mi uśmiechem daje paczki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.