Wielka Orkiestra „Smyczkowej” Pomocy

Dzień dobry! Witajcie w pierwszym wpisie w nowym tygodniu. Przez weekend zmobilizowałem się nieco i wysłałem koło setki maili. Nie jest to dużo, ale zawsze coś. Jak na razie wróciły do mnie… 2 negatywy. Może będzie lepiej? Dzisiaj listonosz dostarczył mi jedną przesyłkę, którą już zaraz Wam zaprezentuję, więc może to dobra wróżba i pojawią się kolejne? Tradycyjnie czas pokaże.

Zanim przejdziemy do część gadżetowej, chciałbym jeszcze poruszyć jedną kwestię. Otrzymałem ostatnio smyczkę z logo Prawa i Sprawiedliwości. Coś mi świtało, że taką już mam, ale nie byłem pewny, czy z dokładnie takim samym nadrukiem. W związku z tym poświęciłem sobotnie popołudnie i zrobiłem remanent w mojej kolekcji smyczek. Jak się okazało taką już posiadałem, ale oprócz tego wyszła na jaw jeszcze jedna sprawa. Okazało się, że aż 4 smycze nie zostały wpisane do spisu! Nie wiem, czy to przez roztargnienie, czy odkładanie kolekcjonerskich obowiązków „na później”, ale po prostu o nich zapomniałem. Wszystkie błędy naprawiłem. Dzięki archiwizacji zdjęć z datami otrzymywania danej przesyłki udało mi się dokładnie przyporządkować zapomniane smycze do wpisu i okazało się, że kolekcja liczy 703 sztuki! Kolejny jubileusz przespany ;) Co lepsze, smyczkę nr 700 otrzymałem 4 dni przed moim 3. jubileuszem aktywnego kolekcjonowania! Czyli mój jubileuszowy cel został spełniony. Wyjątkową smyczkę otrzymałem od mojej siostry, która otrzymała ją w szkole za udział w konkursie z języka angielskiego.

Tak oto prezentuje się 700. smycz w kolekcji Gadżeciarza:

Dzięki dzisiejszej przesyłce kolekcja jeszcze bardziej się powiększyła i na obecną chwilę liczy 713 sztuk. Ponownie dogadania zbiór długopisów, których obecnie posiadam 716.

Wpis jednak dotyczy głównie tegorocznego, 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spytacie dlaczego? Na aukcjach Allegro, z których cały dochód przekazywany był na WOŚP, znalazłem kilka ofert z ciekawymi smyczkami do mojej kolekcji. Zabrałem się do licytacji i w ten sposób wygrałem aż 8 aukcji :D Łączna kwota ze wszystkich wygranych przeze mnie aukcji wyniosła aż 83,25 zł, która trafiła na konto WOŚP! W zamian za wsparcie Orkiestry do mojej kolekcji dołączyło 17 nowych smyczy reklamowych.

Najdroższą, a zarazem tą, na której najbardziej mi zależało, była smycz ze starym logo RMF FM. Walka o nią trwałą do ostatnich sekund. Ostatecznie wylicytowałem ją za 51,50 zł! Pozostałe były już nieco tańsze ;) Wśród nowych egzemplarzy, oprócz tej z logo RMF FM, pojawiły się także m. in. z logo sieci Auchan, portalu DobreProgramy.pl, sklepu x-kom.plTymbarka czy nieistniejącej już Telekomunikacji Polskiej (tp).

Tak oto prezentują się moje aukcyjne zdobycze:

Zwlekałem z publikacją tego postu, ponieważ dopiero dzisiaj otrzymałem przesyłkę z zestawem smyczek widocznych na drugim zdjęciu. Aukcję wygrałem 30 stycznia i kontakt ze sprzedającą się urwał. Dopiero interwencja w Centrum Pomocy Allegro przyczyniła się do otrzymania wylicytowanych smyczy. Uważam, że taki sposób na wzbogacenie mojej kolekcji jest szczytny, gdyż i fundacja otrzymuje trochę grosza, a i moja kolekcja się rozrasta :)

A co Wy sądzicie o WOŚP i tego typu aukcjach? Czy warto było licytować smycze za taką kwotę? Chętnie poznam Wasze opinie. Miłego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.