Pierwsza tegoroczna podróż z Gadżeciarzem

Cześć, witajcie! Co u Was słychać? Jak mija Wam dzień? Dzisiaj już wtorek, 4. dzień moich ferii, które niemiłosiernie szybko upływają. Jeszcze tydzień i znowu powrót na uczelnię… Dzisiaj także Walentynki – z tej okazji wszystkim zakochanym życzę wiele szczęścia i miłości 

Wczoraj, w godzinach popołudniowych odwiedził mnie kurier FedEx, który miał dla mnie przesyłkę – zestaw startowy – z nowego projektu, w którym biorę udział (w najbliższym czasie Wam go zaprezentuję). Dzisiaj natomiast Pan Adam – listonosz – przywiózł mi jedną, turystyczną przesyłkę, którą już dzisiaj Wam przedstawię. Oznacza to, że wybieramy się na pierwszą w tym roku podróż po Polsce z Gadżeciarzem. Wpadniemy do Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszam na dzisiejszy wpis.

 

Urząd Miejski w Gostyniu – miasto położone w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, około 60 km na południe od Poznania. Gostyń to miasto tętniące życiem, gdzie z szacunku do wielowiekowej historii, opieką otacza się zabytki i pamięta o bohaterach, ale także dba o kulturę, pielęgnuje tradycje i zwyczaje. Historia dla wielu osób stała się pasją i inspiracją do nowych projektów wzbogacających wiedzę o przeszłości tego miejsca. Odwiedzając to miasto warto zobaczyć: gotycki kościół farny pw. św. Małgorzaty, kościół pw. Ducha Świętego, Bazylikę na Świętej Górze, gostyński ratusz i rynek, budynek biblioteki z 1934, kina z 1935 roku czy siedzibę Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego wybudowaną w drugiej połowie XIX w.

Więcej ciekawostek o Gostyniu znajdziecie na stronie www.gostyn.pl, a także na facebookowym profilu „Dzieje się w Gostyniu”.

Koperta z pieczątką Urzędu zawierała:

 • folder turystyczny
 • mapę
 • kolorowankę
 • link
 • metalową zakładkę do książki
 • notesik
 • przypinkę
 • brelok – odblask
 • długopis


Powiat Grudziądzki – usytuowany jest na północno-wschodnim krańcu województwa kujawsko-pomorskim, a jego siedzibą jest miasto Grudziądz. Co ciekawe, miasto to nie jest największą miejscowością powiatu (prawie 80 km2 powierzchni więcej ma miasto Łasin).

Zdecydowana część powierzchni powiatu to tereny rolnicze urozmaicone malowniczymi jeziorami i bagienkami śródpolnymi. Na terenie powiatu funkcjonują trzy rezerwaty przyrody, park krajobrazowy, dwa obszary chronionego krajobrazu, trzy obszary Natura 2000, jedyne w województwie stanowisko dokumentacyjne oraz prawie 120 pomników przyrody! Jedną z największych atrakcji powiatu są zabytkowe budowle, do których zaliczamy: Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim, Zamek Krzyżacki oraz wieżę z bramą wjazdową w Rogóźnie, Zamek Krzyżacki w Pokrzywnie, a także kościół w Okoninie oraz w Mokrem. Podczas wizyty w tej okolicy warto zobaczyć także: Jezioro Mełno, Młyn na rzece Osie, Góry Łosiowe, Jezioro Szańcowe, 600-letniego dęba „Chrobrego” czy „Morskie Oko” w Rogóźnie.

Po więcej informacji na temat zabytków powiatu i miejsc wartych uwagi odsyłam Was na stronę Starostwa Powiatowego w Grudziądzu: www.powiatgrudziadzki.pl.

W otrzymanej dzisiaj kopercie znalazły się:

 • list
 • 2 foldery turystyczne
 • brelok – odblask
 • pin

Dziękuję nadawcom za wsparcie mojej kolekcji :)

To wszystko, co na dzisiaj dla Was przygotowałem. Co przyniosą następne dni? Muszę przypomnieć się jutro jednej firmie w sprawie wysyłki gadżetów, więc może w tym tygodniu coś do mnie jeszcze dotrze. Jestem w dobrej myśli. Do następnego razu!

Komentarzy [2]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.