A po Wielkanocy czas na… zimę?

Hej! Pamiętacie mnie jeszcze? Co u Was słychać? Dawno się nie odzywałem. Raz brakowało mi czasu, a raz chęci na napisanie nowego wpisu. Zupełnie zaniedbałem moje hobby, przez co efekty są widoczne gołym okiem. Wręcz zerowa skuteczna, a co za tym idzie brak przesyłek. W ubiegłym tygodniu otrzymałem tylko jedną przesyłką oraz otrzymałem jeden pozytyw. Nic więcej… Może powinienem nieco odpocząć, zregenerować siły i wrócić z podwójną energią? Zobaczymy. Na razie muszę opublikować jeszcze 4 przesyłki firmowe, jedną współpracę oraz 3 turystyczne, które zobaczycie właśnie dzisiaj :)

Za nami wyczekiwane przez wielu Święta Wielkanocne, który były czasem do zadumy i refleksji, ale także chwili odpoczynku od codziennego pośpiechu. Pogoda przez ostatnie dni nie była najlepsza, ale tragicznie też nie było. Było zimno, padało, ale przynajmniej… nie sypało! No właśnie, dzisiaj rano po odsłonięciu rolety w moim oknie ujrzałem iście zimowy krajobraz, a na kalendarzu 18 kwiecień. Komuś chyba się tu coś pomyliło?! Dzisiejszej nocy w moim regionie ma spaść nawet do 10 cm świeżego puchu, a do końca tygodnia może go być nawet 3 razy więcej! Do tego niskie temperatury w ciągu dnia i oczywiście nocne przymrozki. Nie tak sobie wyobrażałem drugą połowę kwietnia. Sprawdza się znane powiedzenie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. A jeszcze gorszą informacją je ta, że taka aura ma nam towarzyszyć do końca miesiąca! Okaże się jeszcze, że majówka będzie biała…

Wróćmy jednak do nieco przyjemniejszych rzeczy. Zapraszam na kolejne podróże po Polsce. Jak już wspomniałem zawitamy dzisiaj do trzech miejsc. Zobaczcie jakich ;)

Powiat słubicki – powiat w województwie lubuskie, jego siedzibą jest miasto Słubice. Powiat położony jest w licznych regionach fizycznogeograficznych: Pojezierze Łagowskie, Równina Torzymska, Lubuski Przełom Odry i Dolina Środkowej Odry nad rzeką Odrą. Na terenie powiatu znajdują się Park Krajobrazowy Ujście Warty i fragment Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Powiat graniczy z niemieckim krajem związkowym Brandenburgia.

Wśród miejsc wartych zobaczenia na terenie powiatu możemy wyróżnić: kościół NMP Królowej Polski z XVIII w. oraz pałacyk z XIX w. w Słubicach, dworek myśliwski – klasycystyczny, wzniesiony w XVIII wieku oraz ratusz miejski z 1833 roku w Rzepinie, park pałacowy i cmentarz żydowski w Cybince, a w Ośnie Lubuskim ratusz z 1517 roku czy kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba (gotycki z lat 1298-1380 do XIX wieku) – najstarsza budowla miasta.

Po więcej informacji o powiecie słubickim odsyłam Was na stronę www.powiatslubicki.pl.

W otrzymanej kopercie znajdowały się:

  • mapa turystyczna
  • folder
  • magnes
  • 6 pocztówek


Urząd Miasta i Gminy w Mroczy – gmina Mrocza położona jest na Wysoczyźnie Krajeńskiej, ziemi położonej na pograniczu Pomorza i Wielkopolski. Znajduje się w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie nakielskim. Gminę Mrocza zamieszkuje około 9300 mieszkańców. Siedzibą gminy jest miasto Mrocza.

Do walorów krajoznawczych środowiska historyczno-kulturowego miasta i gminy Mrocza zaliczane są zabytkowe obiekty architektury, zespoły dworsko-parkowe, zespoły folwarczne i cmentarze. Część z nich wpisanych zostało do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a pozostałe podlegają ochronie konserwatorskiej i archeologicznej. Do zabytków należą: dwóch z przełomu XIX/XX w. i park z XX w. w Rajgrodzie oraz gorzelnia z 1872 r., park z 2 połowy XIX w. i stodoła z 1900 roku w Witosławiu.

Więcej informacji o mieści Mrocza oraz otaczającej go Gminie znajdziecie na stronie Urzędu: www.mrocza.pl.

Przesyłka zawierała:

  • folder
  • mapę turystyczną
  • 2 pocztóki
  • długopis


Urząd Miejski w Barcinie – Gmina Barcin jest jedną ze 144 gmin województwa kujawsko-pomorskiego, położoną w jego południowej części na obrzeżach Powiatu Żnińskiego. Etnograficznie gmina należy do Pałuk i leży na Szlaku Piastowskim. Barcin, stanowiący siedzibę władz samorządowych, jest wielofunkcyjnym ośrodkiem administracyjno-usługowym i mieszkaniowym. Położony jest niemal centralnie w stosunku do obszaru gminy. Gminę Barcin zamieszkuje około 15.000 osób.

W wykazie zarejestrowanych zabytków nieruchomych na terenie gminy figurują cztery pozycje: cmentarz katolicki parafii św. Jakuba Apostoła z połowy XIX w. w Barcinie, zespół pałacowy w Krotoszynie, obejmujący: pałac z drugiej połowy XVII w.; park z 1870, zespół pałacowy w Młodocinie, obejmujący: pałac z drugiej połowy XVII w.; park z 1870 roku oraz zespół pałacowy z trzeciego ćwierćwiecza XIX w. w Piechcinie, obejmujący: pałac; park; magazyn zbożowy.

Zainteresowanych Gminą Barcin zachęcam do odwiedzenia witryny www.barcin.pl.

Historia tej przesyłki jest ciekawa, ponieważ w ostatnich miesiącach nie kontaktowałem się z tym Urzędem. Moja ostatnia prośba z lutego 2015 roku skutkowała otrzymanymi po kilku dniach materiałami promocyjnymi. Od tego czasu więcej z Urzędem się nie kontaktowałem, co oznacza, że pracownicy pamiętali o Gadżeciarzu i sami postanowili ponownie wesprzeć moją kolekcję nowymi gadżetami. Bardzo dziękuję! :)

Koperta z kujawsko-pomorskiego zawierała:

  • kalendarzyk kieszonkowy
  • folder
  • smycz

To wszystko na dzisiaj. Jutro powrót na uczelnie. Byle do weekendu… i majówki :) Mam tylko nadzieję, że ta pogoda przestanie sobie z nas żartować i powróci prawdziwa wiosna.

A co u Was słychać? Jak tam idzie powiększenia Waszych kolekcji? Miłego wieczoru!

1 Comment

  1. Zywel Reply

    Też się znów opuściłem w wysyłaniu wiadomości. Brakuje mi też czasu, bo co mi się chce robić po 18 już? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 − 35 =