Kolejny długi weekend czas zacząć!

Dobry wieczór! Witajcie w przeddzień długiego, listopadowego weekendu. Już jutro dodatkowy dzień wolny, który powoduje wydłużenie standardowego weekendu do trzech wolnych dni. Oznacza to nieco dłuższy czas odpoczynku, ale również pewny brak przesyłek. A szkoda, bo dzisiaj miała zostać wysłana dla mnie przesyłka kurierska – otrzymam ją jednak dopiero w poniedziałek…

Oprócz wspomnianego pozytywu na paczkę, otrzymałem wczoraj jeszcze jeden na przesyłkę pocztową. Również w sobotę otrzymałem pozytywną odpowiedź na moją prośbę. Oznacza to, że po weekendzie powinno się coś pojawić :) Jestem jednak nieco zły, gdyż Poczta Polska prawdopodobnie po raz drugi znowu zgubiła przesyłkę dla mnie. Pod koniec października przesyłka z Gdańska została do mnie ponownie wysłana – niestety do dzisiaj do mnie nie dotarła… Dotarły za to inne: w poniedziałek jedna turystyczna, a wczoraj jedna firmowa i kolejne 4 z polskich urzędów.

Mimo że pogoda nie dopisuje i zapowiadają opady śniegu, to może ktoś z Was planuje jakiś wypad z domu? Jeżeli tak, to przedstawię Wam dzisiaj kolejne trzy turystyczne propozycje. Wybierzemy się na Śląsk, Mazowsze i do Wielkopolski. Zapraszam!

 

Urząd Miejski w Bielsku-Białej – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a także głównym miastem aglomeracji bielskiej i centralnym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego.

Na liście bielskich zabytków znajdziemy liczne kościoły, kamienice, wille, a także zamki czy zabytkowe zespoły architektoniczne. Wśród nich możemy wyróżnić: rynek, ratusz z 1895, średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta wraz z zabudową pochodzącą głównie z XVI-XIX wieku, Grodzisko w Starym Bielsku – pozostałość XI-wiecznej osady rzemieślniczej, Zamek książąt Sułkowskich z XIII w., Pałac Zipsera, neogotycki Kościół Zbawiciela, późnogotycki Kościół garnizonowy św. Trójcy z lat 1604-1608,Katedra Św.Mikołaja z XV w. i wiele innych.

 

Od bielskiego Urzędu otrzymałem:

 • folder turystyczny
 • ulotkę
 • 5 pocztówek
 • 2 zakładki do książki
 • papierowy długopis
 • smycz

bielsko-biala


Urząd Miejski w Gnieźnie –  miasto położone w województwie wielkopolskim będące pierwszą stolicą Polski. Pierwsza metropolia kościelna, miasto św. Wojciecha. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Największym zabytkiem jest Katedra Gnieźnieńska wraz z Wzgórzem Lecha. W katedrze znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życiorys św. Wojciecha, Srebrny Relikwiarz tego świętego oraz dwa portale gotyckie. W pobliżu katedry, w północnej części rynku, mieści się Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego i klasztor oo. franciszkanów. Na terenie miasta znajdziemy także Archikatedrę pw. Wniebowzięcia NMP, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, jak również Muzeum Początków Państwa Polskiego. Będąc w tym mieście nie można nie zobaczyć Gnieźnieńskiej Starówki, jak również Parowozowni.

 
Przesyłka wprost z pierwszej stolicy Polski skrywała w sobie:

 • ulotkę
 • folder turystyczny
 • notes
 • metalowy długopis
 • smycz

gniezno


Urząd Gminy Załuski – gmina ta leży w województwie mazowieckim, przy południowo-wschodniej granicy powiatu płońskiego. Gmina leży w zasięgu oddziaływania miasta Płońsk. Odległość ośrodka gminnego od miasta wynosi 16 km. Niewiele większa odległość dzieli gminę od miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Odległość gminy od Warszawy – 40 km. Wiodącą funkcją gminy jest rolnictwo rozwijające się na bazie gospodarstw indywidualnych.

Można tu znaleźć m.in. tajemnicze rozlewiska leniwie płynącej Naruszewki, urokliwe stawy z brodzącymi, płochliwymi czaplami i liczne głazy narzutowe przywleczone w odległej epoce przez lodowiec ze Skandynawii. Tylko parę kilometrów dzieli południową granicę gminy od urwistego, majestatycznego brzegu Wisły w okolicach Smoszewa i Zakroczymia. Znajdziemy tu także drewniane kościoły (w Grodziecu, Chociszewie, Naruszewie i Radzikowie). Do wschodniej granicy gminy (okolice Strubin) przylega pierścień fortów z przełomu XIX i XX w., okalających twierdzę Modlin. W Szczytnie znajdziemy ruiny młyna i stawidła, jak również drewniany dwór. Perłą architektury jest pałac w Zdunowie. W Kroczewie znajduje się krajobrazowy park podworski z drugiej połowy XIX w. z dwoma stawami oraz ślady fundamentów dworu rodziny Czarnowskich, gdzie zapraszano m.in. Henryka Sienkiewicza.

 
Otrzymana przesyłka zawierała:

 • notesik na magnesie
 • mapę turystyczną
 • brelok – odblask
 • metalowy długopis

gmina_zaluski

I to wszystko, co miałem dla Was dzisiaj. Dziękuję za odwiedziny i lekturę mojego wpisu i zapraszam do więcej! Jeszcze w tym tygodniu (mimo weekendu) pojawi się kolejny wpis, na który serdecznie zapraszam. Polub mój fanpage, by być na bieżąco! Cześć!

Komentarzy [2]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.