Dzień kurierów, smyczek i długopisów :)

Dobry wieczór! Przyszedł czas na kolejny, 455, wpis na blogu. Jest trochę historii zapisanej na tym moim blogu. 450 wpisów, niedługo stuknie trzeci rok kolekcjonowania i to wszystko udokumentowane w tej witrynie. Fajna sprawa :) Ale przejdźmy do konkretów. Dzisiejszy dzień zaliczam do mega udanych. Już 12 minut po północy otrzymałem pierwszy pozytyw. Kolejna wiadomość dotarła do mnie o 7:59 i informowała o wysyłce materiałów promocyjnych pewnego miasta. Pół godziny później jedna z firm, z której otrzymałem pozytyw około miesiąc temu poprosiła o jeszcze trochę cierpliwości, gdyż ciągle kompletowane są dla mnie smycze. Kolejna wiadomość dotarła tuż przed 10. Również przyszła od firm ze „starszego” pozytywu – wysyłka ma nastąpić po weekendzie. Już przed 11 pojawił się u mnie kurier FedEx z paczką. O 11:40 odwiedził mnie także Pan z TNT, który miał dla mnie kolejny zestaw gadżetów. Całość dopełnił listonosz, który koło 14 dostarczył mi jeszcze 4 przesyłki :) Dzięki tym wszystkim przesyłki, tylko dzisiaj do mojej kolekcji dołączyło 8 smyczek i 9 długopisów, a oprócz tego jeszcze kilka fajnych gadżetów :) Pierwsze z nich zobaczycie już jutro, w bardzo błękitnych wpisie :)

Zanim jednak zrobi się błękitno, po podróżujemy jeszcze troszkę po naszym kraju. Oto kolejne przesyłki „turystyczne”, które dotarły do mnie w ostatnim czasie.

 

Urząd Gminy w Górzycy – Gmina Górzyca leży w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Od północy graniczy z gminami Słońsk i Kostrzyn, od północnego-wschodu z gminą Słońsk, od południowego-wschodu z gminą Ośno Lubuskie, a od południa z gminą Rzepin i Słubice. Zachodnią granicę gminy stanowi granica państwa.

Do specyficznych elementów przyrody gminy Górzyca odróżniających ją od innych gmin pasa przygranicznego, należą przede wszystkim murawy kserotermiczne. Występujące tutaj ich płaty uważane są za najlepiej zachowane w całej północnej Polsce! Wśród walorów przyrodniczych gminy możemy wyróżnić: rezerwat przyrody „Pamięcin”, Obszar Chroniony Lubuskiego Klubu Przyrodników czy lasy o charakterze łęgów w dolinie Odry.

 

W malutkiej kopercie znalazłem:

  • brelok
  • pin

gorzyca


Starostwo Powiatowe w Dębicy – powiat dębicki położony jest w województwie podkarpackim. Jego siedzibą jest miasto Dębica. Leży w pasie trzech powiatów (mieleckiego, jasielskiego, oraz dębickiego). Przez teren powiatu przebiega m. in. autostrada A4. Na powierzchni ok. 776 km2 zamieszkałych jest ponad 135 000 mieszkańców.

Na terenie miasta Dębica oraz okolicznych sześciu gmin znajdziemy wiele zabytków: ruiny dworu w Januszkowicach i Siedliskach Bogusz, drewniany kościół parafialny p.w. św. Grzegorza w Gorzejowej, dworek myśliwski i park podworski z XIX w. w Chotowej-Słupie, zabytkowy kościół p.w. św. Stanisława z XVII w. na cmentarzu w Pustyni, synagoga z drugiej połowy XVIII w. w Dębicy, dwór na przedmieściu Wolica z drugiej poł. XIX w., klasztor klasycystyczny z 1848 r. O. Karmelitów w Pilźnie, ruiny dworu Łubieńskich w Zasowie z XVIII w., zabytkowe kapliczki w Korzeniowie, Wiewiórce, Zasowie i wiele innych.

 

Koperta z pieczątką urzędu skrywała w sobie:

  • 2 foldery
  • smycz

powiat_debicki


Urząd Miasta i Gminy Mrozy –  gmina położona jest we wschodniej części województwa mazowieckiego w powiecie mińskim. Graniczy z gminami: od zachodu z gminą Cegłów, od północy z gminą Kałuszyn, od wschodu z gminą Kotuń, od południowego wschodu z gminą Wodynie i od południowego zachodu z gminą Latowicz. Siedziba Gminy znajduje się we wsi Mrozy, która ze względu na dogodne położenie jest największym miejscem koncentracji ludności, działań inwestycyjnych oraz centralnym ośrodkiem społeczno – gospodarczym i kulturalnym całej Gminy. Wieś Mrozy oddalona jest 58 km od centrum Warszawy i 38 km od Siedlec.

Na terenie gminy znajduje się ponad 300 obiektów wpisanych do ewidencji zabytków. Składają się na nie obiekty murowanej i drewnianej architektury – przede wszystkim domy mieszkalne i obiekty sakralne, pojedyncze pomniki, przydrożne krzyże i kapliczki, cmentarze, pamiątkowe kamienie oraz stanowiska archeologiczne. Wśród nich możemy wyróżnić: murowany młyn wodny z połowy XX w. wraz z urządzeniami napędowymi w Grodzisku, zespół dworsko – parkowy oraz gorzelnię z drugiej połowy XIX w., w miejscowości Kuflew, piętnastowieczny cmentarz przykościelny w miejscowości Jeruzal, zespół budynków dworca kolejowego z 1868 r., w Mrozach, murowany budynek Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej z 1908 r. wraz z przyległym do niego parkiem w Rudce.

Na terenie gminy leży miejscowość Jeruzal, w której kręcony jest słynny serial „Ranczo”.

 

W otrzymanej przesyłce znajdowały się:

  • broszura
  • 3 pocztówki
  • pin

gmina_mrozy


Urząd Miejski w Andrychowie – miasto położone w powiecie wadowickim (woj. małopolskie), w Kotlinie Andrychowskiej, w Beskidzie Małym, u stóp Pańskiej Góry, nad rzeką Wieprzówką. Miasto posiada tradycje przemysłowe sięgające XVIII w. Pokonało problemy związane z transformacją ustrojową i obecnie rozwija się również jako ośrodek przemysłowy: m.in. powstała podstrefa ekonomiczna zarządzana przez Krakowski Park Przemysłowy. Tradycyjne gałęzie przemysłu andrychowskiego to przemysł bawełniany, przemysł włókienniczy i przemysł maszynowy.

Wśród atrakcji turystycznych polecanych przez Urząd znajdziemy: otwarty basen kąpielowy w Andrychowie, Inwałd Park w Inwałdzie, w którego skład wchodzi kilka parków: Park Miniatur, Park Dinozaurów Dinolandia, Park Średniowieczny Warownia Inwałd, Kucyk Mini Zoo oraz Ogród Jana Pawła II, Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie czy Stanica Hucuł w Sułkowicach.

 

W zapowiedzianej przesyłce otrzymałem:

  • folder
  • 4 broszury reklamowe
  • pocztówkę
  • brelok z żetonem (niestety uszkodzony w trakcie transportu)
  • ołówek
  • metalowy długopis
  • smycz

andrychow
 

Dziękuję wszystkim Urzędom za chęć wsparcia mojej kolekcji i przesłanie swoich materiałów promocyjnych.

A Wam dziękuję za kolejne odwiedziny na moim blogu i zachęcam do komentowania. Polecam Wam także polubienie mojego profilu na Facebooku, dzięki któremu zawsze będziecie na bieżąco w kwestii nowych wpisów na moim blogu. Miłego wieczoru, do następnego razu!

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

21 − = 14