Dobry wieczór! Witajcie w przeddzień długiego, listopadowego weekendu. Już jutro dodatkowy dzień wolny, który powoduje wydłużenie standardowego weekendu do trzech wolnych dni. Oznacza to nieco dłuższy czas odpoczynku, ale również pewny brak przesyłek. A szkoda, bo dzisiaj miała zostać wysłana dla mnie przesyłka kurierska – otrzymam ją jednak dopiero w poniedziałek…
Oprócz wspomnianego pozytywu na paczkę, otrzymałem wczoraj jeszcze jeden na przesyłkę pocztową. Również w sobotę otrzymałem pozytywną odpowiedź na moją prośbę. Oznacza to, że po weekendzie powinno się coś pojawić :) Jestem jednak nieco zły, gdyż Poczta Polska prawdopodobnie po raz drugi znowu zgubiła przesyłkę dla mnie. Pod koniec października przesyłka z Gdańska została do mnie ponownie wysłana – niestety do dzisiaj do mnie nie dotarła… Dotarły za to inne: w poniedziałek jedna turystyczna, a wczoraj jedna firmowa i kolejne 4 z polskich urzędów.
Mimo że pogoda nie dopisuje i zapowiadają opady śniegu, to może ktoś z Was planuje jakiś wypad z domu? Jeżeli tak, to przedstawię Wam dzisiaj kolejne trzy turystyczne propozycje. Wybierzemy się na Śląsk, Mazowsze i do Wielkopolski. Zapraszam!
Urząd Miejski w Bielsku-Białej – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a także głównym miastem aglomeracji bielskiej i centralnym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego.
Na liście bielskich zabytków znajdziemy liczne kościoły, kamienice, wille, a także zamki czy zabytkowe zespoły architektoniczne. Wśród nich możemy wyróżnić: rynek, ratusz z 1895, średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta wraz z zabudową pochodzącą głównie z XVI-XIX wieku, Grodzisko w Starym Bielsku – pozostałość XI-wiecznej osady rzemieślniczej, Zamek książąt Sułkowskich z XIII w., Pałac Zipsera, neogotycki Kościół Zbawiciela, późnogotycki Kościół garnizonowy św. Trójcy z lat 1604-1608,Katedra Św.Mikołaja z XV w. i wiele innych.
Od bielskiego Urzędu otrzymałem:
- folder turystyczny
- ulotkę
- 5 pocztówek
- 2 zakładki do książki
- papierowy długopis
- smycz
Urząd Miejski w Gnieźnie – miasto położone w województwie wielkopolskim będące pierwszą stolicą Polski. Pierwsza metropolia kościelna, miasto św. Wojciecha. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Największym zabytkiem jest Katedra Gnieźnieńska wraz z Wzgórzem Lecha. W katedrze znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życiorys św. Wojciecha, Srebrny Relikwiarz tego świętego oraz dwa portale gotyckie. W pobliżu katedry, w północnej części rynku, mieści się Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego i klasztor oo. franciszkanów. Na terenie miasta znajdziemy także Archikatedrę pw. Wniebowzięcia NMP, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, jak również Muzeum Początków Państwa Polskiego. Będąc w tym mieście nie można nie zobaczyć Gnieźnieńskiej Starówki, jak również Parowozowni.
Przesyłka wprost z pierwszej stolicy Polski skrywała w sobie:
- ulotkę
- folder turystyczny
- notes
- metalowy długopis
- smycz
Urząd Gminy Załuski – gmina ta leży w województwie mazowieckim, przy południowo-wschodniej granicy powiatu płońskiego. Gmina leży w zasięgu oddziaływania miasta Płońsk. Odległość ośrodka gminnego od miasta wynosi 16 km. Niewiele większa odległość dzieli gminę od miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Odległość gminy od Warszawy – 40 km. Wiodącą funkcją gminy jest rolnictwo rozwijające się na bazie gospodarstw indywidualnych.
Można tu znaleźć m.in. tajemnicze rozlewiska leniwie płynącej Naruszewki, urokliwe stawy z brodzącymi, płochliwymi czaplami i liczne głazy narzutowe przywleczone w odległej epoce przez lodowiec ze Skandynawii. Tylko parę kilometrów dzieli południową granicę gminy od urwistego, majestatycznego brzegu Wisły w okolicach Smoszewa i Zakroczymia. Znajdziemy tu także drewniane kościoły (w Grodziecu, Chociszewie, Naruszewie i Radzikowie). Do wschodniej granicy gminy (okolice Strubin) przylega pierścień fortów z przełomu XIX i XX w., okalających twierdzę Modlin. W Szczytnie znajdziemy ruiny młyna i stawidła, jak również drewniany dwór. Perłą architektury jest pałac w Zdunowie. W Kroczewie znajduje się krajobrazowy park podworski z drugiej połowy XIX w. z dwoma stawami oraz ślady fundamentów dworu rodziny Czarnowskich, gdzie zapraszano m.in. Henryka Sienkiewicza.
Otrzymana przesyłka zawierała:
- notesik na magnesie
- mapę turystyczną
- brelok – odblask
- metalowy długopis
I to wszystko, co miałem dla Was dzisiaj. Dziękuję za odwiedziny i lekturę mojego wpisu i zapraszam do więcej! Jeszcze w tym tygodniu (mimo weekendu) pojawi się kolejny wpis, na który serdecznie zapraszam. Polub mój fanpage, by być na bieżąco! Cześć!
To u mnie takie cuda mają? Muszę się koniecznie wybrać. :D
Pozdrawiam
A mają, mają, choć długo nie chcieli wysłać :D
Pozdrawiam :)