Kilka turystycznych drobiazgów na wieczór

Witajcie! Dotarliśmy do końca roboczej części tego tygodnia. teraz przed nami weekend :) Tydzień zakończył się całkiem, całkiem, ponieważ otrzymałem jedną zapowiedzianą przesyłkę. Oprócz tego nic więcej nie ruszyło się w kwestii gadżetów. Mimo to mam dla Was jeszcze 12 przesyłek, z których 3 dzisiaj przedstawię. Zapraszam na nowy wpis!

 

Urząd Miejski w Mogilnie – miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim. Ośrodek przemysłowy oraz szkolnictwa i kultury. Centrum handlowo-usługowe dla okolicy o wysokiej kulturze rolnej. Miasto leży na różnych szlakach turystycznych, z których najważniejszy to Szlak Piastowski.

Odwiedzając Mogilno warto zobaczyć: klasztor pobenedyktyński (obecnie klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów), kościół farny pod wezwaniem św. Jakuba Większego, dzwonnicę z przełomu XVIII i XIX wieku i pomnik przyrody lipę drobnolistną, dawny budynek Banku Spółdzielczego z początku XX w., eklektyczne kamienice z XIX i XX wieku czy eklektyczny XIX-wieczny gmach ratusza, cmentarz wyznaniowy założony w 1816 roku.

Więcej informacji o Mogilnie znajdziecie na stronie: www.mogilno.pl

 

Otrzymana przesyłka zawierała:

  • 2 pocztówki

mogilno


Urząd Gminy w Bogdańcu – gmina położona w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim ziemskim. Siedzibą gminy jest Bogdaniec, położony 5 km na zachód od granic administracyjnych Gorzowa Wielkopolskiego. Gmina leży na szlaku komunikacyjnym Berlin-Kostrzyn nad Odrą-Gorzów Wielkopolski-Kaliningrad.

Co warto zobaczyć w Gminie? Muzeum Budownictwa i Techniki Wiejskiej (obecnie siedziba Muzeum Lubuskiego „Zagroda młyńska”), młyn górny w Bogdańcu, kościół klasycystyczny według projektu Papritza w Jeninie, kościół neobarokowy w Łupowie, klasycystyczny pałac z dwoma neobarokowymi skrzydłami i wieżą w Stanowicach, dwór neoklasycystyczny z 1901 r. w Racławie czy murowany kościół neogotycki z 1896 roku w Jasińcu.

Zainteresowanych Gminą Bogdaniec odsyłam na stronę Urzędu: www.bogdaniec.pl

 
W otrzymanej kopercie znalazłem:

  • brelok
  • pin

gmina_bogdaniec


Urząd Gminy w Mochowie – gmina wiejska położona w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, w powiecie sierpeckim. Cały jej obszar leży na Nizinie Mazowieckiej, w dorzeczu rzek Sierpienicy i Skrwy Prawej. Znaczna część gminy znajduje się w obszarze krajobrazu chronionego wchodzącego w wojewódzki system ekologiczny. Gmina posiada powiązania komunikacyjne z Płockiem i Sierpcem, drogami wojewódzkimi i powiatowymi. Przez obszar Gminy przebiega gazociąg tranzytowy Jamał – Europa Zachodnia.W granicach administracyjnych Gminy Mochowo znajdują się 43 miejscowości.

Gmina Mochowo ma znaczące walory rekreacyjno – wypoczynkowe, szczególnie przydatne dla turystyki i rekreacji podmiejskiej.Gmina posiada interesujące dziedzictwo kulturowe w postaci obiektów zabudowy sakralnej i świeckiej (na jej terenie znajdziemy liczne kapliczki, figury i przydrożne krzyże). Leżące na obszarze Gminy obiekty wpisane do rejestru zabytków: kościoły parafialne w miejscowościach Bożewo, Ligowo, Mochowo i Żurawin, zagroda młynarska w Choczniu, zespół dworski w Obrębie, park dworski w Cieślinie.

Więcej informacji o Gminie znajdziecie na jej stronie internetowej: www.mochowo.pl

 
Od Urzędu Gminy otrzymałem:

  • list
  • 2 pocztówki
  • pin

gmina_mochowo

Na dzisiaj to wszystko. Życzę Wam miłego wieczoru oraz weekendu i już teraz zapraszam na kolejny wpis. Obserwujcie mój fanpage, by być na bieżąco. Nie wiem czy wspominałem, ale ostatnio przekroczyłem okrągłą liczbę 100 polubień – wielkie dzięki! :)

www.facebook.com/gadzeciarzblog


 

Komentarzy [2]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.