Dzień dobry wieczór :)

Dzień dobry wieczór! Co tam? Odpuściłem sobie w weekend posty, by nieco odpocząć od komputera i wykorzystać słoneczną pogodę. Dzisiaj coś się popsuło, cały dzień grzmiało i przelotnie padało, a na dodatek było strasznie ciepło i duszno. Bardzo nieprzyjemny dzień… Koło 11 pojawił się listonosz. Był to jednak Pan Adam, który zastępuje znowu „naszego” listonosza. Może ma urlop? Nie miałem jeszcze okazji się dowiedzieć, bo nie rozmawiałem z nim. Zostawił dla mnie dzisiaj tylko jedną przesyłkę z jednej z ostatnich pozytywów. Moja lista zapowiedzianych przesyłek w ostatnich dniach skurczyła się do 10 pozycji, ale dzisiaj udało się „załatwić” kolejne trzy (jeden otrzymałem w trakcie pisania tego wpisu). Co prawda wysyłka niektórych ma nastąpić dopiero za kilka dni lub za tydzień, ale to nie przeszkadza, poczekam :)

Dzisiaj post „firmowy”. Poznamy bliżej kolejne dwie firmy oraz jedną fundację. Zapraszam do lektury.

 

Pierwsza przesyłka dotarła do mnie od firmy Euromilk. Jest to firma rodzinna, zajmującą się dostawą kompletnych i specjalistycznych rozwiązań dla gospodarstw ukierunkowanych na wydajną produkcję mleka. Podstawowym profilem działalności jest produkcja wysokiej klasy maszyn rolniczych, zaawansowanych systemów udojowych, w pełni zautomatyzowanych urządzeń do żywienia zwierząt oraz kompleksowego wyposażenia budynków inwentarskich.

Siedziba firmy znajduje się w Wysokiem Mazowieckiem – samym centrum polskiego mleczarstwa. Euromilk należy do spółki P.H.U. GAMA, która od 1990 roku rozwija się w sektorze rolnym. W ofercie firmy znajdziemy: wozy paszowe, owijarki samozaładowcze, rozrzutniki obornika, hale udojowe, dojarki rurociągowe, roboty paszowestacje paszoweświetliki oboroweokna przesuwne , wymienniki ciepła ze stali kwasoodpornej oraz kompleksowe wyposażenie obór.

Pełną ofertę firmy znajdziecie na stronie www.euromilk.pl. Zapraszam także na facebookowym profil firmy oraz anglojęzycznego bloga prowadzonego przez Panią Edytę, którą serdecznie pozdrawiam :)

Co znalazło się z białej, bąbelkowej kopercie?

  • reklamówka
  • teczka
  • 4 katalogi
  • smycz
  • długopis

euromilk


Druga koperta byłą znakowana logiem firmy KUHN. Oferuje ona maszyny rolnicze dla wszystkich rolników niezależnie od wielkości ich gospodarstwa lub profilu produkcji. Oferta firmy jest skierowana zarówno do rolników indywidualnych, producentów rolnych jak i gospodarstw usługowych oraz dealerów maszyn rolniczych i obejmuje między innymi: pługi od 2 do 12 korpusów, maszyny uprawowe oraz szeroki wybór siewników, agregatów uprawowo-siewnych i siewników punktowych, przystosowanych do pracy w każdej technologii uprawy gleby. Oferowane rozsiewacze nawozów cieszą się dużą popularnością ze względu na precyzyjny wysiew nawozu i wyjątkowy komfort obsługi. maszyny zielonkowe są flagową grupą produkowanych przez firmę maszyn: oferują ponad 33 modele kosiarek dyskowych, a maszyny do produkcji zwierzęcej oraz Maszyny do pielęgnacji terenów zielonych spełniają oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów.

Więcej informacji na temat firmy Kuhn znajdziecie na ich stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze i YouTubie.

Otrzymana koperta skrywała w sobie:

  • 2 smyczki
  • długopis

kuhn


Trzecia o ostatnia na dzisiaj przesyłka dotarła do mnie od Fundacji Onkologicznej Alivia. Oto otrzymane materiały o fundacji:

CO TO JEST ALIVIA?

Fundacja Onkologiczna Alivia nie powstałaby, gdyby nie osobiste doświadczenie Agaty Polińskiej. W 2007 roku, gdy Agata miała 28 lat, zdiagnozowano u niej zaawansowanego raka piersi. Ze względu na złe rokowania konieczne było wdrożenie agresywnej terapii bazującej na najnowocześniejszych osiągnięciach medycyny. Problem z uzyskaniem takiego leczenia był źródłem ogromnej frustracji oraz niewyobrażalnego stresu zarówno dla niej, jak i wspierającego ją brata. Finalnie, nakładem własnej pracy i prywatnych środków finansowych (sięgających setek tysięcy złotych), terapia została przeprowadzona zgodnie ze światowymi standardami. Wszystkie podjęte wówczas działania doprowadziły do uratowania życia Agaty. Dzisiaj, bazując na własnych doświadczeniach i zgromadzonej wiedzy, rodzeństwo Polińskich pomaga innym chorym na raka i ich rodzinom.

JAK POMAGA FUNDACJA?

Program Skarbonka

Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, przykrymi skutkami ubocznymi terapii, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Brak pieniędzy na badanie lub leczenie, od którego zależy ich zdrowie lub życie, jest wyjątkowo stresujący. Rodzi strach, poczucie bezradności, zabija nadzieję i ducha walki. Dlatego fundacja Alivia z pomocą Darczyńców i Ludzi Dobrej Woli stworzyła program Skarbonka.

Zajrzyj na stronę skarbonka.alivia.org.pl i jeśli możesz – wspomóż naszych Podopiecznych. W kontekście ich determinacji, odwagi i nadziei pieniądze nabierają nowej wartości – nawet niewielkie sumy zebrane od dużej liczby osób mogą okazać się wystarczające, aby uratować zdrowie i życie.

Portal internetowy Kolejkoskop.pl

Strona internetowa www.kolejkoskop.pl to odpowiedź na problem ograniczonego dostępu (kolejki) do wysokokosztowych badań obrazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, PET-CT) w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Systematycznie monitorujemy blisko 500 ośrodków diagnostycznych na terenie kraju. Dzięki stronie www.kolejkoskop.pl każdy może sprawdzić, gdzie w okolicy najszybciej wykona badanie refundowane przez NFZ.

Portal internetowy Onkomapa.pl

Zapraszamy do tworzenia mapy ośrodków onkologicznych w Polsce. Portal www.onkomapa.pl to kolejna inicjatywa Alivii stworzona z myślą o chorych na raka i ich rodzinach. Portal kierujemy do pacjentów onkologicznych, a także ich bliskich z całej Polski. Wystawione przez nich oceny i przekazane doświadczenia są informacją dla innych chorych, na temat placówek najbardziej dbających o poziom satysfakcji pacjentów. Co miesiąc stronę internetową www.onkomapa.pl odwiedza 20 tysięcy osób.

Program Czerwona Skrzynka

Masz problem? Nie wiesz, co robić? Napisz maila, a my pomyślimy za Ciebie! Czerwoną Skrzynkę stworzyliśmy, aby pomóc osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom w kwestiach organizacyjnych, i formalnych, jak również po to, aby zaoferować pomoc w podejmowaniu działań interwencyjnych. Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz, jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową, napisz do nas na adres: info@alivia.org.pl.

Baza Wiedzy o Raku

Co robić, aby nie zachorować na raka? Jakie są objawy nowotworów?  Jakie metody terapii oferuje współczesna medycyna? Tworzymy bazę wiedzy o nowotworach, przydatną zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych. Na naszej stronie internetowej www.alivia.org.pl znajdziesz dziesiątki newsów jak i specjalistycznych artykułów. Dostęp do informacji o zdobyczach nauki może pomóc w wyborze optymalnego sposobu postępowania z chorobą, a nawet decydować o czyimś życiu lub śmierci.

Pomoc dietetyka

Odpowiednie odżywianie pełni ważną rolę w procesie leczenia onkologicznego. Specjalistka do spraw żywienia i edukacji pacjentów onkologicznych świadczy bezpłatne usługi poradnictwa dietetycznego. Jej artykuły na temat wybranych aspektów żywienia onkologicznego znajdziecie na stronie internetowej fundacji. Można się z nią kontaktować mailowo oraz za pośrednictwem programu Skype. Więcej informacji na stronie www.alivia.org.pl

Reprezentujemy pacjentów

Jesteśmy rzecznikami osób chorych na nowotwory i występujemy w ich imieniu. W ten sposób chcemy nakłonić organy administracji rządowej do wprowadzenia zmian w systemie opieki zdrowotnej, które przyczynią się do poprawienia sytuacji polskich pacjentów i zwiększenia skuteczności leczenia nowotworów.

Tworzymy kampanie społeczne

Co roku tworzymy kampanie społeczne apelujące o wsparcie dla osób walczących z chorobami nowotworowymi. Nasza najnowsza kampania „Wojna z rakiem” została zauważona w mediach (blisko 150 publikacji), a promujący ją spot filmowy został wyświetlony 470 000 razy na kanale YouTube.

 

Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych

J. Zaruby 9 lok. 131
02-796 Warszawa

tel.: +48 22 266 03 40
fax: +48 22 266 03 45

info@alivia.org.pl

NIP: 5272630752
REGON: 142435498

Nr konta:93 2490 0005 0000 4520 1698 1881

KRS:0000358654

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

W przesyłce znalazły się:

  • 2 teczki
  • 2 przypinki
  • 11 zakładek do książek

alivia

I to wszystko na dzisiaj. Dziękuję za przesłane gadżety, a Wam dziękuję za kolejne odwiedziny na moim blogu. Jutro w Krakowie rozpoczyna się dość duża impreza z okazji której opublikuję na blogu wpis ze „specjalnymi” gadżetami. Zapraszam już teraz! Do jutra :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.