Długi weekend czas zacząć :)

Dobry wieczór, witajcie! Co u Was słychać? Jak mija Wam tydzień? Z wielką radością, mogę ogłosić, że rozpocząłem właśnie długi weekend. Jeden z dłuższych w historii mojej całej, życiowej edukacji, gdyż potrwa aż 11 dni! Jak może pamiętacie, na uczelnię chodzę od poniedziałku do środy, a akurat w przyszłym tygodni wypadają dwa święta: Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, które są dniami wolnymi na mojej uczelni. Dodatkowo 31 października również został ogłoszony dniem wolnym, co łącznie daje mi wspomniane 11 dni laby. Bardzo się z tego powodu cieszę. Dzisiaj wreszcie się wysłałem, co dało mi dużą motywację do działania. Z samego rana, otwierając skrzynkę mailową zauważyłem już pierwszy „turystyczny” pozytyw z informacją o nadaniu dla mnie przesyłki. Pierwsza porcja maila została wysłana, co dało mi jeden pozytyw firmowy. Wieczorem otrzymałem kolejny z informacją, że jutro kurier DHL doręczy mi przesyłkę z gadżetami. Jedna z firm poinformowała mnie także, że niestety nie posiada obecnie żadnych gadżetów, ale mimo to postara się podesłać jakąś smyczkę do mojej licznej kolekcji. Przypomniałem się także w dwóch miejscach, z których pozytyw nadszedł kolejno 13 i 20 dni temu. Jeden z nadawców obiecał przyjrzeć się sprawie i ewentualnie ponowić wysyłkę. Drugi jak na razie nie odpisał.

Osoby obserwujące mój fanpage, na który serdecznie zapraszam (http://facebook.com/gadzeciarzblog/), wiedzą, że we wtorek miałem odwiedziny dwóch kurierów. Jedna z przesyłka dotarła do mnie z Częstochowy, druga ze Słowacji! Dodatkowo listonosz dostarczył mi 3 przesyłki (z tego 2 zapowiedziane). Dzisiaj również Pan Marek mnie odwiedził i zostawił jedną przesyłkę „turystyczną”. Popołudnie spędziłem na „odkopaniu” się ze sterty przesyłek i uzupełnieniu galerii zdjęć o nowe gadżety. Teraz mogę kontynuować publikację wpisów na blogu :) Dzisiaj turystycznie, jutro firmowo. Będzie, co oglądać :)

 

Urząd Gminy Baranów – Gmina Baranów położona jest na zachodnim Mazowszu, w powiecie grodziskim. Graniczy z gminami: Teresin, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Wiskitki, oraz Błonie. Gmina Baranów jest gminą o charakterze rolniczym. Południową część gminy Baranów przecina autostrada „Autostrada Wolności” A2 (Stryków-Konotopa). Wizytówką gminy jest Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski. Ponadto w gminie funkcjonują: Młodzieżowa Rada Gminy Baranów oraz Gminny Klub Sportowy Orion Puls. W gminie Baranów nie ma żadnych zakładów przemysłowych, dzięki czemu jest tu niewielkie zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowo dogodne połączenia komunikacyjne oraz bliskość do aglomeracji warszawskiej czynią gminę Baranów niezwykle atrakcyjnym miejscem na bazę noclegowo-rekreacyjną.

W przesyłce, zapowiedzianej przez Panią Angelikę, która serdecznie pozdrawiam, znalazłem:

  • ulotkę
  • mapę turystyczną
  • przypinkę
  • płytę CD

gmina_baranow


Urząd Miejski w Ornecie – miasto położenie w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim. Położone jest na Równinie Orneckiej, na Warmii. Liczne zabytki przyciągają do Ornety wielu turystów. Miejscami wartymi zobaczenia są m. in. gotycki ratusz z 1351 roku, kościół parafialny św. Jana Chrzciciela (również wykonany z stylu gotyckim), cerkiew bł. Emiliana Kowcza, Kaplica Jerozolimska z 1829 roku, zabytkowe kamienice przy Placu Wolności, Klasztor Katarzynek z drugiej połowy XVI w., pozostałości zamku biskupiego (piwnice) z XIV i XVI w. oraz murów obronnych z XIV w., spichlerz z drugiej połowy XVIII w. czy synagoga.

Dostarczona przez listonosza koperta zawierała:

  • list
  • 2 broszury
  • smycz
  • pin

orneta


Urząd Gminy Mykanów – gmina wiejska leżąca w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim. Obejmuje obszar ok. 140 km2. Tradycje historyczne osad położonych w gminie Mykanów niestety nie upamiętniły się wybitniejszymi pozostałościami z przeszłości. Czas pogrążył istniejące tu niegdyś budowle średniowiecznych kościołów, bezpowrotnie też unicestwił dwory i pałace oraz staropolską zabudowę wsi. Wśród ocalałych możemy znaleźć: pałac zbudowany w 1790 roku oraz kościół parafialny pw. św. Wawrzyca w Borownie,  kościół parafialny pw. św. Stanisława w Cykarzewie, kapliczkę z połowy XIX w. w Jamnie oraz kościół parafialny p.w. św. Leonarda Opata w Mykanowie. Oprócz wymienionych obiektów walory zabytkowe posiada sporo zagród chłopskich z XIX i początku XX wieku.

Koperta z pieczątką urzędu skrywała w sobie:

  • folder turystyczny

mykanow


Urząd Miejski w Nidzicy – miasto położone w południowej części województwa warmińsko-mazurskiego nad rzeką Nidą na Pojezierzu Mazurskim. Zamieszkiwane przez około 15 000 mieszkańców. Nidzica leży 130 km od granicy z Rosją i ok. 180 km od Kaliningradu. Dla miłośników zabytków, znajdzie się tutaj kilka obiektów: gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku, ratusz z XIX wieku, klasztorek (gotycka budowla o charakterze obronnym), poewangelicki kościół z XIV wieku, Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Krzyża z XIX wieku (dawniej katolicki), Browar Zamkowy z XIX wieku, kolejową wieżę ciśnień z czasów II wojny światowej.

W otrzymanej przesyłce znalazły się:

  • list
  • przewodnik turystyczny
  • plan miasta
  • kolorowe karteczki do zaznaczania
  • 2 piny

nidzica

Raz jeszcze dziękuję wszystkim urzędom za przesłane materiały i wsparcie mojej kolekcji :)

A jak u Was wygląda sprawa przesyłek? Utrzymuje tempo czy też nieco zwolniliście jak ja? Zachęcam do komentowania, bo ostatnio trochę krucho w tym temacie na moim blogu ;-) Miłego wieczoru, do jutra, cześć!

2 comments

  1. stankoos Reply

    Widzę że mój imiennik urzędy atakuje :) , szalejesz jak zawsze :) dzięki za komentarz u mnie :)

    • Artur Post authorReply

      Urzędy, ale i firmy powoli wracają na tapetę :) Wkrótce mam nadzieję zobaczycie efekty moich starań :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 + = 33