Dzień dobry! Witam Was w ten słoneczny, wręcz upalny wtorek. Post ten piszę już czwarty, a nawet piąty dzień. Zacząłem w niedzielę, wstawiłem zdjęcia, napisałem krótki wstęp i musiałem zakończyć, bo coś mi wypadło. W poniedziałek jakoś nie było weny, a wczoraj nie udało mi się dokończyć i dzisiaj (mam nadzieję) to zrobię. Wczoraj, jak widać, było jeszcze słonecznie i upalnie. Dzisiaj już niekoniecznie. Rano przeszła nawałnica, na szczęście u mnie nie wyrządziła żadnych szkód. Okolica nieco ucierpiała (głównie połamane drzewa, uszkodzony dach). To pewnie odstraszyło listonosza, który w sumie już nie ma co przynieść :P Jeden pozytyw dotarł, a drugi się odwlecze, bo dostałem wczoraj wiadomość, że wyślą dopiero pod koniec lipca…
Nieco ponad tydzień temu wakacje rozpoczęły się na dobre (mimo że te moje trwają już od prawie 2 miesięcy :P). Z tej okazji przygotowałem dla Was na weekend wycieczkę po Polsce w formie wpisu z przesyłkami turystycznymi. Obecnie na publikację czeka 5 takich przesyłek (jedna dotarła przedwczoraj), które Wam dzisiaj pokaże. Do publikacji postu przygotowywałem się dość długo, bo przez chwilę zgłupiałem. Jedna z przesyłek przyszła z Urzędu Miejskiego w Dębicy, którą na liście zapisałem jako „Dębica” i za każdym razem widząc tą notatkę nie mogłem skojarzyć kiedy dostałem gadżety od Dębicy, mając tutaj na myśli firmę produkującą opony. Kolejna przygoda była z miastem Wieluń, który jak się okazało był już publikowany na blogu w poście „Hmm… turystycznie? :D„. Przeglądając dokładnie galerię zdjęć w telefonie doszedłem do wniosku, że na publikację czeka jednak Wieleń, a nie jak myślałem Wieluń :) W takim razie zapraszam na wycieczkę od Wielkopolski przez województwo łódzkie, Podkarpacie, Mazowsze aż po województwo lubelskie:
Urząd Miasta i Gminy Wieleń
- broszura
- smycz
Wieleń to miasto położone w Wielkopolsce. Zobaczymy w nim m. in. Pałac Sapiehów z XVIII wieku, Wieżę Bismarcką czy kościół parafialny św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP z XVII wieku, poewangelicki kościół parafialny św. Rocha z 1930 oraz budynek Strzelnicy z 1850, dawna siedziba Bractwa Kurkowego, a obecnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.
Urząd Gminy w Buczku
- folder turystyczny
- metalowy długopis
- pin
Gmina Buczek z województwa łódzkiego słynie z upraw truskawek, z których jedna stała się symbolem rozpoznawczym gminy. Na jej terenie uprawianych jest kilka rodzajów, z czego najciekawszymi są: Dukat, Elkat, Honeoye i Kama.
Urząd Gminy Dębica
- teczka
- list (zaadresowany na inne nazwisko :P ale imię się zgadza xD)
- folder
- pocztówka
- plastikowy długopis
- filcowy brelok
Gmina Dębica – to wiejska gmina położona w woj. podkarpackim. . Przed 1945 rokiem teren obecnej gminy należał do województwa krakowskiego, po zakończeniu II wojny światowej weszła w skład nowo utworzonego województwa rzeszowskiego. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należało do niewielkiego województwa tarnowskiego.
Gmina Wiązowna
- linijka/nóż do otwierania listów
- pin
Wiązowna to gmina położona na Mazowszu, w skład której wchodzi aż 27 sołectw i 3 osiedla. Historia gminy Wiązowna sięga czasów Królestwa Polskiego, gdzie należała do powiatu mińskiego w guberni warszawskiej. W Góraszce znajduje się lądowisko Góraszka.
Gmina Serniki
- list
- przewodnik turystyczny
- mapa turystyczna
- broszura
- pocztówka
- balon
Gmina Serniki położona jest w środkowej części województwa lubuskiego. Na terenie gminy prowadzona jest działalność o charakterze agroturystycznym. Położone są tutaj także dwa cmentarze wojenne w Nowej Woli, a także znajdują się pozostałości Zespołu Dworskiego oraz obraz „Nawiedzenia NMP” w kościele parafialnym w Sernikach.
Udało się, skończyłem ten post! :) Nie będę przedłużał. Idę wysłać może jakieś maile, bo znowu brak jakichkolwiek perspektyw na nowe przesyłki. Miłego tygodnia Wam życzę i oby zapowiadana kolejna nawałnica nie wyrządziła u Was żadnych strat. Cześć!