Dobry wieczór! Czy u Was też było dzisiaj tak ciepło? Mój termometr otrzymany od firmy Domowy.pl wskazywał dzisiaj aż 35°C w słońcu, po czym po kilkunastu minutach odpadł od szyby spadając na beton z I piętra. Kto ciekawy jest widoku, niech zerknie na mój fanpage, gdzie znajdzie zdjęcie termometru albo raczej tego, co z niego zostało (choć ładnie go poskładałem) :)
Jestem po pierwszych dwóch dniach nauki na studiach. Nie wiem, czy się Wam chwaliłem, ale jestem studentem Informatyki, który trochę się wynudził na wykładzie „Historia cywilizacji”, ale Pan Wykładowca całkiem sympatyczny. Pozostałe wykłady i pierwsze ćwiczenia całkiem ok :) Mam wolne środy, co mnie bardzo cieszy. Najgorzej jest w piątek, kiedy siedzę aż do 16:45.
Dzisiaj zgodnie z obietnicą przesyłki turystyczne, zapraszam!
Urząd Miejski w Moryniu – miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim. Położone jest nad jeziorem Morzycko. Cała gmina Moryń leży w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Wśród zabytków miasta wyróżnia się: kościół romański z XIII w. wybudowany jest z kamieni granitowych, ołtarz z kostki granitowej (jeden z nielicznych tego typu ołtarzy w Polsce), fragmenty gotyckich malowideł z XV wieku, budynki mieszkalne z XVIII i XIX wieku czy ruiny XIV-wiecznego zamku, zbudowanego na półwyspie Zamczysko opodal miasta.
- folder turystyczny
- 2 mapy
- 5 ładnych pocztówek
Starostwo Powiatowe w Grudziądzu – będące siedzibą powiatu grudziądzkiego leży w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Obejmuje powierzchnią prawie 730 km². W Grudziądzu rozpoczyna swój bieg pięć znakowanych szlaków turystycznych, które przebiegają przez najciekawsze fragmenty powiatu. Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu są pozostałości średniowiecznych zamków krzyżackich w Radzyniu Chełmińskim, Rogóźnie i Pokrzywnie. Teren powiatu grudziądzkiego oferuje wiele atrakcji turystom również dzięki bogactwu form morfologicznych i osobliwościom przyrody, są to m. in.: Jezioro Łasińskie, Jezioro Kuchnia, czy Jezioro Nogat. Amatorzy wycieczek pieszych i rowerowych mogą natomiast podziwiać nieskażoną przyrodę na terenach rezerwatów przyrody: „Jamy”, „Rogóźno Zamek”oraz największego „Dolina Osy”. Od urzędu otrzymałem:
- list
- widokówki na spirali
Urząd Miejski w Kole – miasto leżące w województwie wielkopolskim, w Kotlinie Kolskiej nad rzeką Wartą. Zamieszkuje je ponad 23 tys. osób. Zwiedzając to miasto warto zobaczyć ruiny zamku, ratusz miejski z XVI wieku, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, spichlerz, zabytkowy dworzec kolejowych czy willę „Sejmik”.
Koperta dostarczona przez firmę InPost tradycyjnie szła dość długo i na dodatek miała dziurę. Nie wiem, czy coś nie wypadło. Dziura była wielkości znaczka pin, więc wszystko mogło się zdarzyć… Oto co znalazłem w kopercie:
- 3 foldery turystyczne
- metalowy długopis
Starostwo Powiatowe w Kraśniku – jest siedzibą Powiatu Kraśnickiego leżącego w województwie lubelskim. Swoją powierzchnią obejmuje prawie w całości obszar Wzniesień Urzędowskich na Wyżynie Lubelskiej. Powiat Kraśnicki składa się z 2 miast (Kraśnika i Annopola) oraz 9 gmin. Ich teren zamieszkuje blisko 100 tys. mieszkańców. Na terenie powiatu mieszczą się największe w Europie uprawy owoców! Odwiedzając te tereny warto zobaczyć rezerwaty przyrody, których znajdziemy aż 4 na terenie powiatu: w Natalinie, w Marynopolu, w Szczeckich Dołach oraz Kraśnicki Obszar Chronionego Krajobrazu obejmujący obszar pięciu gmin.
Po otrzymanym pozytywie, otrzymałem list polecony z następującą zawartością:
- folder turystyczny
- broszura konkursowa
- pocztówka
- płyta CD
- metalowy długopis
- smyczka
Uff… zdążyłem! Na kilkanaście minut przed północą oddaję do lektury dzisiejszy wpis. Dziękuje wszystkim urzędom za przesłane materiały promocyjne oraz gadżety, które wzbogaciły moją kolekcję. Nie przedłużając, życzę spokojnej nocy. Dobranoc! :)