Cześć, witajcie po kolejnej krótkie przerwie. Chyba musicie się przyzwyczaić, że w pierwszych dniach tygodnia nie będę publikował nowych wpisów z powodu braku wystarczającej ilości czasu. Co prawda, w poniedziałek miałem nawet chęć publikacji postu, lecz nawalił komputer/kabel/modem, który nie chciał połączyć mnie z Internetem. Wczoraj niespodziewanie wszystko wróciło do normy z czego bardzo się cieszę.
Nowy tydzień rozpoczął się bardzo pozytywnie. Otrzymałem 2 pozytywy, czekam na podjęcie decyzji przez parę firm, a wczoraj listonosz dostarczył mi 3 niezapowiedziane przesyłki. Jutro spodziewam się wizyty kuriera GLS, który dostarczy mi pakiet Ambasadora do nowego projektu, do którego udało mi się zakwalifikować – szczegóły wkrótce :)
Nie będę przedłużał, zatem przejdźmy od razu do rzeczy. Dzisiaj turystycznie, zapraszam na bliższe poznanie kolejnych ciekawych miejsc w Polsce.
Punkt Informacji Turystycznej w Kuźni Raciborskiej – Kuźnia Raciborska to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie raciborskim. Kuźnia Raciborska jest nietypowym, jak na warunki województwa śląskiego, cichym i czystym miastem. Leży nad rzeką Rudą, zewsząd otoczona jest lasami. W mieście tym warto zobaczyć m. in. kościół z 1903 r. powstały na miejscu drewnianego z XVII w. (świątynia neoromańska z elementami neogotyckimi), cmentarz z przełomu XIX i XX w. z kostnicą z roku 1910 roku czy figurę św. Jana Nepomucena z 1747r.
W kopercie z pieczątką Punktu Informacji znajdowały się:
- brelok
- ołówek
- długopis
- karty do gry
- smycz
Urząd Gminy Jabłonna – gmina wiejska leżąca w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim. Jabłonna jest gminą atrakcyjną turystycznie, na co wpływ ma między innymi jej położenie geograficzne w obszarze Kotliny Warszawskiej w dolinie Wisły oraz dobre warunki klimatyczne.
Poza pięknymi krajobrazami centralnego Mazowsza i bogatą roślinnością znaleźć tu można liczne zabytki i miejsca historyczne. Biorąc pod uwagę jej ogromne atuty ekologiczne władze gminy postanowiły podporządkować funkcje gospodarcze funkcjom ochrony środowiska, co ma na celu wspomożenie rozwoju działalności wypoczynkowej. Doskonały przykład wykorzystania naturalnych walorów terenu stanowi pole golfowe w Rajszewie – jedyne w okolicach Warszawy. Na gminnej liście zabytków możemy znaleźć: Pałac w Jabłonnie, Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie, Ruiny fortu XVIII Twierdzy „Modlin”, dawny zajazd (obecna siedziba Gminy Jabłonna).
Zapowiedziana przesyłka zawierała:
- mapa turystyczna
- opaska odblaskowa
- metalowa smycz
- magnes
Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, które siedzibą jest miasto Stargard. Powiat położony jest na Równinach: Pyrzycko-Stargardzkiej, Nowogardzkiej oraz na Pojezierzu Ińskim. We wschodniej części powiatu znajduje się Iński Park Krajobrazowy z siedzibą w Ińsku. Na zachód od Stargardu znajduje się piąte co do wielkości jezioro w Polsce – Miedwie, a w gminie Kobylanka znajduje się południowa część Puszczy Goleniowskiej. Na terenie powiatu stargardzkiego można znaleźć prawie 250 zabytków! Zaliczamy do nich np. młyn, ratusz czy wille z ogrodem w Starogardzie, młyn wodny w Suchanówku, wiatrak holenderski w Trzebiatowie, pałac w Barzkowicach, kościół św. Ap. Piotra i Pawła w Grzędzicach i wiele innych.
Przesyłka z Pomorza skrywała w sobie:
- list
- 6 folderów/broszur
- mapę rowerowych tras turystycznych
Dziękuję powyższym Urzędom za chęć wsparcia mojej kolekcji swoimi materiałami promocyjnymi :)
A Wam dziękuję za kolejne odwiedziny. Zauważyłem, że po zmianie domeny, na Waszych blogach nie pojawiają się informacje o nowych wpisach. Staram się naprawić ten błąd – mam nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy. Tymczasem życzę Wam miłego wieczoru i przyjemniejszej pogody (u mnie od wczoraj znowu pada…). Cześć, do jutra!